Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Individuali psichoterapija

Psichoanalizės kūrėjas S.Freudas suformulavo teorinę bazę, kurios pagrindiniais teiginiais remiasi psichoterapinis gydymas. Psichodinaminė psichoterapija, viena iš pagrindinių psichoterapijos krypčių šiuo metu naudojamų gydymui, išlaiko savo fundamentalią poziciją, nes jos pastangos yra nukreiptos suvokti unikalią vidinę žmogaus dinamiką, turinčią įtakos jo jausmams, mąstymui ir elgesiui. Dauguma pacientų tikisi būti išgirsti, suprasti ir atpažinti kaip unikalūs individai.

Psichodinaminė psichoterapija yra viena seniausiai pradėtų taikyti psichoterapijų, be to - viena iš labiausiai besivystančių, savo ilgametę praktinę patirtį derinanti su naujausiais biologiniais medicinos, socialinių ir kitų mokslų atradimais. Dėl įvairių priežasčių ilgai nekreipus dėmesio į reikalavimus terapijos efektyvumą įrodyti tyrimais, paskutiniaisiais metais atlikti gerai organizuoti tyrimai patvirtino psichodinaminės psichoterapijos efektyvumą. Tyrimai parodė, kad psichodinaminio gydymo nauda yra tebesitęsianti ir baigus gydymą, o daugeliui žmonių psichodinaminė terapija gali pažadinti vidinius resursus ir sugebėjimus, kurie suteikia daugiau galimybių gyventi turtingiau, laisviau ir pilniau.

Psichodinaminės terapijos esmė yra išsiaiškinimas ir tyrinėjimas tų savasties aspektų, kurie yra pačiam nepakankamai žinomi, ypač, kai jie pasireiškia ir potencialiai įtakoja terapinius santykius.

Šeimos santykių institute taikoma trumpalaikė ir ilgalaikė, palaikomoji ir atskleidžiančioji psichodinaminė psichoterapija. Ji gali būti taikoma individualiai ir grupėse, šeimų ir porų gydymui, suaugusiems ir paaugliams.

Ilgalaikė psichoterapija yra daugiau negu 24 sesijos (6 mėnesiai). Ilgalaikės psichodinaminės terapijos metu svarbu, kokia teorija remiasi psichoterapeutas, be to reikšmės turi ir paties psichoterapeuto asmenybė, jo darbo stilius, susiformavęs darbo praktikos metu. Pagrindiniai psichodinaminiai teoriniai modeliai, kuriais vadovaujasi Šeimos santykių instituto specialistai yra ego psichologija, objektinių ryšių teorija, self psichologija, prieraišumo teorija. Teorinė orientacija apibrėžia galimą terapeuto požiūrį į paciento problemų supratimą ir pagrindžia intervencijas, skirtas jų sprendimui.

Nežiūrint, kad ilgalaikis psichoterapinis gydymas reikalauja nemažų laiko, jėgų ir finansinių investicijų, pacientai yra linkę rinktis ilgai trunkantį terapinį ryšį, kurio metu gali jaustis suprasti ir konfidencialioje aplinkoje tyrinėti savo gyvenimo sunkumus.

Psichodinaminės psichoterapijos technikų skiriamieji požymiai:

 • Dėmesio koncentracija ties afektais ir emocijų išraiška
 • Išsiaiškinimas pastangų, kuriomis vengiama patirties aspektų
 • Dabartinio gyvenimo pagrindinių temų ir tarpusavio santykių modelių išsiaiškinimas
 • Praeities patyrimo aptarimas
 • Tarpasmeninių santykių tyrinėjimas
 • Fokusavimasis ties terapiniu ryšiu
 • Norų, sapnų ir fantazijų tyrinėjimas

Pagrindiniai psichodinaminės psichoterapijos principai:

 • Didelė psichinio gyvenimo dalis yra pasąmoninga
 • Vaikystės patyrimas kartu su genetiniais faktoriais lemia tai, koks esi suaugusiame amžiuje
 • Paciento perkėlimas terapeutui yra pagrindinis jo supratimo šaltinis
 • Terapeuto kontraperkėlimas jam suteikia reikšmingų duomenų apie tai, kokius jausmus pacientas sukelia kitiems
 • Paciento pasipriešinimas terapijos procesui yra pagrindinis psichoterapijos taikinys.
 • Simptomai ir elgesys savyje slepia daug funkcijų ir yra nulemti kompleksinių ir dažnai pasąmoninių jėgų

Psichodinaminis psichoterapeutas lydi pacientą siekiant autentiškumo ir unikalumo jausmų.

Indikacijos: depresija, nerimas, somatoforminis sutrikimas, valgymo sutrikimai, priklausomybės nuo alkoholio, ribinis ir kiti asmenybės sutrikimai.

Tačiau be šių sutrikimų ir žymiai geriau besijaučiantys žmonės, tie, kurie turi santykinai stabilų savasties jausmą, sugebėjimą užmegzti ir išlaikyti ryšius bent su keletu žmonių bei kelti sau tikslus ir dirbti gali patirti sunkumus ir spręsti juos psichoterapijos pagalba:

 • Jei patiria sunkumus artimuose santykiuose ar apskritai jaučiasi nepatenkinti draugyste
 • Jei nesugeba dirbti darbo, kuriam turi visus reikiamus įgūdžius ir sugebėjimus arba verčia save dirbti, atsisakydami kitų svarbių savo interesų
 • Jei jiems yra sunku paprašyti pagalbos, kai jos reikia ar jie jaučia, kad jiems iš pagalbos mažai naudos, nežiūrint, kad jiems ji yra siūloma
 • Jei šie žmonės nesugeba funkcionuoti remdamiesi visais savo sugebėjimais ir dažnai skundžiasi nerimu ir depresija ar bendru nelaimingumo jausmu ir pasitenkinimo gyvenimu nebuvimu.

Gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. 

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.