Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Darbo ir šeimos vaidmenų derinimas

Šeimos ir darbo vaidmenų derinimo problema tampa vis aktualesne – greitas gyvenimo tempas, naujai atsiveriančios galimybės vietinėje ir užsienio darbo rinkoje sukuria įtampą šeimoje, kylančią tarp darbo intensyvumo, iš vienos pusės, ir poreikio daugiau laiko praleisti su šeima, iš kitos. Po truputį keičiasi ir šeimos narių santykiai ir pasiskirstymas vaidmenimis: moterims lygiaverčiai dalyvaujant darbo rinkoje, siekiant karjeros, tampa aktualūs pasidalinimo atsakomybėmis ir buities darbais šeimoje, motinos ir tėvo vaidmenų vaikų auklėjime svarbos, neįgalių ir senyvo amžiaus šeimos narių priežiūros klausimai. Akivaizdu, kad intensyvus gyvenimo tempas, nepakankamai lankstūs darbo grafikai ir darbo trukmė, nepilnos šeimos struktūra nėra palankūs šeimai ir vaikų socializacijai. Modernioje visuomenėje sėkmingas šeimos ir darbo vaidmenų derinimas prisideda prie skyrybų mažėjimo ir gimstamumo skaičiaus augimo, mažina psichosocialinių problemų šeimoje atsiradimo riziką.

Šeimos santykių institute vykdoma darbo ir šeimos vaidmenų derinimo programa skirta šeimoms, patiriančioms sunkumų dėl darbo ir šeimos vaidmenų nesuderinamumo: individualios psichologinės problemos, sutrikę tarpusavio santykiai, vaikų elgesio ir emocijų valdymo, auklėjimo ir ugdymo sunkumai, vaidmenų šeimoje neaiškumas.

Teikiamos kompleksinės paslaugos visai šeimai: individualus ir šeimos konsultavimas, krizių įveikimo mokymai, tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai, psichosocialinės reabilitacijos vaikų ir paauglių dienos centras.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.