Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Vaikų globa ir įvaikinimas

Projekto tikslas – tęsti nuoseklias globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir tęstinės pagalbos jiems teikimo paslaugas.

Visi, norintys globoti ar įsivaikinti ar dar tik svarstantys tokias galimybes bei gyvenantys Kauno mieste, gali kreiptis į Šeimos santykių institutą ir gauti nemokamą pagalbą įsivaikinimo klausimais.

Taip pat kviečiame vaikus globojančias ar įvaikinusias šeimas į: 

  • nemokamas konsultacijas (dėl vaiko elgesio ir emocijų sunkumų; dėl vaiko ir globėjų ar įtėvių tarpusavio santykių; dėl vaiko sunkumų mokykloje ir namuose; dėl paauglystės krizių).
  • savitarpio paramos grupes įvaikinusioms ir globojančioms šeimoms.

Šeimos santykių institutas nuo 2008 m. įgyvendina tęstinį LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Pagalba įtėviams ir globėjams – pagalba vaikui“, tęsiant teigiamos visuomenės nuomonės apie įvaikinimą ir vaikų globą šeimose formavimą, dirbant su kandidatais į globėjus ir įtėvius bei su jau esamais globėjais ir įtėviais ir jų šeimose gyvenančiais vaikais. 

Šiuo metu visoje Lietuvoje asmenys, norintys globoti ar įsivaikinti, turi lankyti ir baigti mokymus pagal specialią įtėvių ir globėjų rengimo programą GIMK. Šios mokymų programos tikslas – padėti įvertinti savo galimybes bei pasirengimą į savo šeimos ratą priimti naują žmogų, geriau suprasti vaiko, patekusio į globos sistemą, patyrimą ir išgyvenimus, susipažinti su tėvų globos netekusio vaiko poreikiais. Kartais tenka susidurti su negatyviu požiūriu į tokius mokymus: žmonėms atrodo, kad jie savotiškai testuojami, išbandomi, vertinami. GIMK programos tikslas - ne atmesti ar vien įvertinti kandidatus į globėjus bei įtėvius, bet padėti jiems pasiruošti, pasirengti tokiam svarbiam žingsniui, kaip vaiko priėmimas į savo šeimą ir namus.

Įgyvendindant projektą „Pagalba įtėviams ir globėjams – pagalba vaikui“ ne tik vykdome tiesiogines paieškos, rengimo, atrankos paslaugas potencialiems globėjams (rūpintojams) bei įtėviams ir tęstines kompleksines paslaugas po įvaikinimo bei globos įsteigimo, bet ir siekiame skleisti vaikų globos šeimose ir įvaikinimo idėją, užtikriname teikiamų paslaugų tęstinumą ir nenutrūkstamumą net pasibaigus projekto įgyvendinimo laikotarpiui.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto partneriai:
Kauno m., Kauno raj., Raseinių, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos Savivaldybių administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriai

Laukiame Jūsų skambučių telefonu +370 37750935 arba rašykite el. paštu. pagalba@ssinstitut.lt

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.