Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Vaikų psichikos sveikatos gerinimas

Projekto vykdytojas: Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas

Projekto pavadinimas: „Vaikų psichikos sveikatos gerinimas: mokomės spręsti sunkumus kartu“

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2016 m. spalio 1 d. – 2017 m. rugsėjo 30 d.

Projekto tikslas – stiprinti vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir vykdyti savižudybių prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones Kauno apskrities (Kauno m., Kauno raj., Jonavos raj., Prienų raj., Raseinių raj., Kaišiadorių raj., Kėdainių raj.) gyventojams.

Projekto veiklos ir siekiami rezultatai:

  • Psichologinė pagalba vaikui ir jo šeimai. 100 vaikų (iki 18 metų), kurie turi biologinių, psichologinių ar socialinių rizikos veiksnių, galinčių paskatinti psichikos, emocijų ar elgesio sutrikimus, arba jiems jau nustatyti emocijų ir elgesio sutrikimai ir jų tėvams (120) bus suteikta individuali psichologinė pagalba.
  • Mokymai vaikams “Sustoju, pagalvoju, veikiu”. 50 vaikų ugdys ir stiprins socialines ir emocines kompetencijas 24 val. praktiniuose užsiėmimuose.
  • Mokymai šeimoms. 87 tėvai ugdys ir stiprins pozityvios tėvystės įgūdžius, 24 val. praktiniuose užsiėmimuose.
  • Mokymai specialistams. 60 specialistų (švietimo pagalbos specialistai, visuomenės sveikatos specialistai, pedagogai, VTAS, teisėsaugos ir teisėtvarkos atstovai, psichosocialinių paslaugų teikėjai) išklausys 4 dienų mokymus apie rizikingo vaikų elgesio atpažinimą ir valdymą.
  • Tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, gerinant vaikų psichikos sveikatą. 40 specialistų dalyvaus apskrituosiuose staluose ir diskusijose, skirtose stiprinti bendradarbiavimą, gerinant vaikų psichikos sveikatą.
  • Švietėjiška veikla, stiprinant vaikų psichikos sveikatos prevenciją. 360 vaikų (nuo 10-14 metų) dalyvaus seminaruose-diskusijose apie išgyvenamus jausmus dėl tapatumo paieškos, savarankiškumo poreikio ir kitų paauglystės iššūkių. Bus parengti ir išplatinti leidinys paaugliams (500 vnt.), leidinys tėvams (500 vnt.), organizuoti akcijos renginiai skirti vaikų psichikos sveikatos stiprinimui.
  • Efektyvumo ir pritaikomumo vertinimas. Bus atliekamas projekte vykdytų prevencinių priemonių efektyvumo ir pritaikomumo vertinimas, pateikiama vertinimo ataskaita.

Projekto veiklų įgyvendinimą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas). 


Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.