Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas

Vaikų agresija. Priemonės ir korekcijos būdai.

Socialinės kompetencijos ugdymo metodo tyrimo ataskaita

Vaiko agresija. Ar tai normalu? Šiandien į šį klausimą ieško atsakymo ne tik vaiko sveikata besirūpinantys specialistai, bet ir kiti vaiko aplinkai įtakos turintys visuomenės nariai (pvz. mokytojai, šeimos nariai, bendraamžiai). Tokioje atmosferoje nepažaboto pykčio pasekmių baimė verčia visus suaugusiuosius nerimauti dėl bet kokio pykčio apraiškų, net jei pyktis pasireiškia labai mažam vaikui. Kas sukelia agresiją? Kokios agresijos kilmės priežastys? Kas yra normalu, o ką būtina koreguoti? Šiame leidinyje skaitytojas vieningo ir konkretaus recepto, kaip spręsti vaiko agresijos problemą neras, nes yra daug skirtingų požiūrių, aiškinančių agresijos kilimo priežastis, todėl siūlomos skirtingos agresyvaus elgesio korekcijos priemonės ir būdai.

Leidinyje pristatomi skirtingi požiūriai į agresiją, agresijos apraiškos įvairiais vaiko amžiaus tarpsniais, Lietuvoje taikomi agresyvaus elgesio korekcijos priemonės ir būdai, ART (agresijos pakeitimo mokymų) metodo kaip vieno iš agresijos korekcijos būdų pristatymas, ART efektyvumo ir pritaikomumo tyrimo rezultatai ir rekomendacijos.

Leidinys išleistas vykdant projektą*: „ART (agresijos valdymo technika) –nauja pagalbos galimybė agresyvaus elgesio apraiškų ir tolerancijos mažinimui šeimose” (finansavo Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus ir bendrai Lietuva).

* Leidinys saugomas Šeimos santykių instituto bibliotekoje.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.