Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Roma Šerkšnienė

Pakalbėkime apie vaikų elgesį

Metodinė priemonė tėvams

Atsisėskite ir nors trumpam prisiminkite savo vaikystę, save, kai buvote vaikas. Pagalvokite, koks Jūs tada buvote. Iš savo vaikystės patirties turėtumėte žinoti, kad vaikai yra labai skirtingi ir nevienodai elgiasi įvairiose situacijose.
Kaip ir Jūs, taip ir Jūsų vaikas kasdieniame gyvenime susiduria su įvairiais sunkumais. Ne visada Jūsų vaiko pastangos ar elgesys Jums atrodo tinkami, o kartais gal net kelia nerimą. Dažnai tėvai negali suprasti, kodėl vaikas priešinasi, atrodo, visai paprastiems reikalavimams arba netinkamai elgiasi. Paprastai neklausymą ar netinkamą elgesį įtakoja vaiko nežinojimas, kas yra teisinga ir priimtina, bei socialinių įgūdžių trūkumas. Geras elgesys ir socialiniai įgūdžiai neatsiranda automatiškai ir vaikas to nepaveldi. Gero elgesio reikia išmokti, ugdant socialinius įgūdžius.
Šiame leidinyje aptariama socialinio mąstymo įtaka vaiko elgesio formavimuisi, elgesio problemos vaikystėje ir ankstyvoje paauglystėje, būdai joms įveikti.

Leidinys išleistas Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

* Leidinys saugomas Šeimos santykių instituto bibliotekoje.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.