Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Atvyksta svečias iš Glamorgano universiteto Šeimos terapijos instituto

Į Kauną atvyksta Glamorgano universiteto Šeimos terapijos instituto šeimos psichoterapeutas Billy Hardy. Trumpai supažindinant kaip dirba sisteminės šeimos psichoterapijos specialistai, kviečiame paskaityti apie Šeimos santykių instituto specialistų viešnagės šiame institute įspūdžius. 

Kaip dirba šis institutas?
Šeimos terapijos institutas, priklausantis Europos šeimos terapijos asociacijai, yra gerai žinomas kaip šeimos terapeutų ir konsultantų rengimo vieta. Visi Šeimos terapijos instituto nariai, remiantis sisteminės terapijos principais, teikia psichoterapines paslaugas individualiai, poroms ir šeimoms, taip pat dėsto sisteminę terapiją studentams.

Kokį metodą naudoja?
Tiek konsultaciniame darbe, tiek mokymosi procese naudojamas refleksinės komandos metodas (dar vadinamas Milano – mokyklos, kurioje buvo sukurtas ir plačiai naudojamas darbe - vardu). Terapeutas dirba su nedidele grupe kolegų, kurie suformuoja terapinę komandą. Terapeutu gali būti ir sisteminės terapijos besimokantis žmogus. Konsultavimo metu naudojamas vienpusis veidrodis. Vienoje pusėje yra konsultacinis kambarys, o kitame kambaryje susirinkusi komanda per įrengtą stiklą gali stebėti ir klausyti, kas vyksta konsultacijos metu. Terapeutas konsultuoja šeimą, pagal prieš tai su terapine komanda sudarytą planą ir iškeltą hipotezę. Bet kuriuo konsultacijos metu, iškilus sunkumams, pats terapeutas gali skambinti kitoje veidrodžio pusėje sėdinčiai ir konsultacijos eigą stebinčiai komandai, arba sulaukti skambučio iš komandos, patariant konsultantui, kokius klausimus užduoti ar kuria kryptimi tęsti konsultaciją. Po pagrindinės sesijos (trunkančios apie 50 minučių), konsultantas ir šeima keičiasi vietomis su komanda ir stebi bei klauso komandos narių refleksijas apie šį atvejį ir konsultaciją.

Kuo naudingas metodas?
Tai labai naudingas būdas tiek šeimoms, tiek terapeutams. Komandos nariai gali skirti dėmesį skirtingiems šeimos aspektams bei pasiūlyti naudingų idėjų šeimos konsultavime. Šeima gauna ne vieno, o keleto žmonių nuomonę. Terapeutams tai yra unikalus būdas mokytis mąstyti apie tai, kas vyksta šeimoje, derinti skirtingus požiūrius, mokytis tiek iš kolegų, tiek iš labiau patyrusio terapeuto. Visos konsultacijos, prieš tai gavus raštišką klientų sutikimą ir aptarus konfidencialumą, yra filmuojamos. Video įrašai yra naudojami mokymosi procese. Tiek pats konsultantas asmeniškai gali analizuoti ir permąstyti, kas vyksta šeimoje, tiek grupinių supervizijų metu gauti naudingus patarimus iš labiau patyrusio terapeuto.

Kviečiame atvykti į Billy Hardy seminarą „Šeimos konsultavimas: esminės sisteminio mąstymo idėjos ir praktinis taikymas“ (2014-05-08). Daugiau informacijos čia.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.