Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Keletas pamąstymų pradedant Naujuosius metus...

Dažnas Naujuosius metus pasitinkame įvertindami praėjusių metų pasiekimus, jais pasidžiaugdami, o kartais gal ir nusivildami. Kuriame naujus planus prasidedantiems metams ir viltingai sau pažadame, nes kiekvienas viduje turime norą gyventi geriau, sėkmingiau, turtingiau, laimingiau.

Tad kaip pradėsime 2016 – uosius?

- Gal karštligiškai pulsime vykdyti sau duotus pažadus šiais metais gyventi geriau, didžiausią dėmesį skirdami išorinei, materialiajai gerbūvio pusei ar dar stipriau ir atkakaliau rūpinsimės karjera, dar daugiau dirbsime? O gal, žinodami, kad šiems pasiekimams reikia geros sveikatos, pasirūpinsime savimi: savo fizine sveikata, stiprindami imunitetą, profilaktikai apsilankydami pas gydytoją, sveikiau maitindamiesi, skirsime dėmesio savo psichinei sveikatai, mėgindami suprasti savo pykčio, emocinio nuovargio priežastis, atrasdami sveikesnių nei alkoholis, narkotikai ar pykčio išliejimas ant kitų (smurtas) būdų tvarkytis su patiriamu stresu, liūdesiu ir neviltimi.

- Gal piktinsimės, kad norimi pokyčiai šalyje, visuomenėje, šeimoje nevyksta savaime, kad valdžios atstovų priimami sprendimai yra nenaudingi ir nepakankamai veiksmingi, kad visuomenė nebrandi, kaimynas savanaudiškas, o sutuoktinis nesupratingas? O gal nustoję piktintis ir kaltinti kitus, pradėsime nuo savęs: pirmąkart surūšiuodami atliekas, pasisveikindami su nesukalbamuoju kaimynu, pakviesdami jį kartu pasirūpinti bendra aplinka, atkreipdami dėmesį į susirūpinusį gatvėje vienišą vaiką, pasiūlydami pagalbą senyvam vyriškiui, nesuprantančiam naujųjų technologijų ar padėkodami sutuoktiniui už paramą. Šie maži kiekvieno mūsų žingsniai veda link didelių pokyčių šeimoje, bendruomenėje ir visoje šalyje.

- Gal ir toliau rodysime, kaip tobulai gyvename, apsimesdami, kad mūsų šeimoje nebūna sunkumų ir tarpusavio santykių krizių, ignoruosime vaikų siunčiamus signalus, kurie neretai pasireškia netinkamu elgesiu mokykloje ar namuose, apgaudinėsime save, kad vis daugiau alkoholio ar narkotikų vartojame dėl linksmumo, esame dirglūs ir nevaldome emocijų, nes šeimos nariai yra mažiau geranoriški, o į namus ilgai negrįžtame, nes turime daug darbo? O gal leisime sau pripažinti, kad ir darnioje šeimoje būna sunkių momentų, kuomet reikalinga pagalba, todėl vertėtų ne kiek kaltinti vienas kitą, o išgirsti, palaikyti ir paremti. Išspręsti sunkumai ir problemos  leidžia augti ir kurti kokybiškesnį gyvenimą.

- Gal ir toliau labai atsakingai rūpindamiesi vaiko ateitimi, vežiosime į bent keletą būrelių per dieną, džiaugsimės jo pasiekimais moksle, didžiuosimės juo ir už tai skubėsime apdovanoti nauju telefonu ar „planšete“ arba nuolat barsime ir pastebėsime tik tai, kas vaikui nepavyko? O gal pagalvosime ir suprasime, kad saugus ir patikimas ryšys su tėvais suteikia drąsos vaikui tyrinėti ir pažinti pasaulį, išbandyti, klysti ir mokytis iš klaidų. Tuomet pradėsime išgirsti vaiko norus, prašymus, liūdesio gaidas jo balse, kad, pavyzdžiui, dėl per didelio užimtumo vaikas nebeturi laiko pažaisti su draugais, kad klasėje su juo vaikai nenori draugauti, kad jam dėl ko nors neramu ar baisu. Šis vaiko balso girdėjimas padės mums suprasti, atjausti ir nuraminti vaiką. 

 O gal suprasime, kad visi šie dalykai vienodai svarbūs ir yra neatsiejami vienas nuo kito.

Tai kaip pradėsime šiuos metus?

Nuotrauka iš: http://www.huffingtonpost.com

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.