Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Tarptautinė akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą”

Tarptautinė akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą”

Šiais metais Šeimos santykių institutas vykdo socialinę kampaniją „Mokomės bendrauti. Būkime dėmesingi savo ir kito jausmams!”, kurios metu vyksta įvairūs renginiai apie sveikus tarpusavio santykius, konfliktų, streso valdymą bei tėvystės įgūdžius. Kaip ir kiekvienais metais lapkričio 25 d. – gruodžio 10 d. įstaiga dalyvauja tarptautinėje akcijoje „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“ ir tęsia savo šviečiamąja veiklą. Šiuo laikotarpiu kviesime dalyvauti trijų paskaitų cikle bei priimti iššūkį – „Mokausi išreikšti savo jausmus!”

Stiprių jausmų atpažinimas ir jų valdymas yra itin svarbus įgūdis, kuris padeda išvengti žeidžiančio elgesio. Kiekvieną mūsų gyvenimo patyrimą neišvengiamai lydi įvairios emocijos ir jausmai, kurie mus informuoja, ar tai, kas vyksta šiuo metu, mums patinka / nepatinka, o gal kelia grėsmę ar žalą. Mes negalime pasirinkti emocijų, kurias jaučiame. Tačiau galime išmokti jas suprasti ir sąmoningai išreikšti. Stiprios, nemalonios emocijos dažnai sukelia ne tik nemalonių pojūčių, bet jas ne visada lengva valdyti. Apimti stiprių jausmų galime užsipulti, įžeisti artimuosius ar imtis netinkamų, save žalojančių nusiraminimo būdų, tokių kaip gausus valgymas, rūkymas, alkoholio vartojimas.

Kviečiame lapkričio 25 d. – gruodžio 10 d. laikotarpiu dalyvauti mūsų organizuojamuose renginiuose bei išbandyti siūlomus dienos iššūkius.

Džiaugiamės, kad šiais metais prie akcijos prisijungė Kauno apskrities, Kaišiadorių raj., Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kėdainių raj., Kalvarijos, Birštono, Šakių raj. viešosios bibliotekos bei Rokų mokyklos – darželio, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Kauno „Vyturio” gimnazijos, Juozo Grušo meno gimnazijos ir Zapyškio pagrindinės mokyklos bendruomenės.

 

Taip pat kviečiame skaityti atnaujintą tinklapio skiltį, kurioje rasite Šeimos santykių instituto specialistų parengtus straipsnius apie tai, kas yra sveiki tarpusavio santykiai ir kas padeda juos kurti.