Image Alt

Apie mus

Apie mus

Daugelį metų padedame suaugusiesiems ir vaikams, poroms ir tėvams augti bei išgyventi iššūkius, rasti būdų kalbėtis ir išgirsti vienas kitą. Siekdami augti ir kartu skatinti pokyčius visuomenėje nuolat atnaujiname savo žinias ir įgūdžius, dalinamės savo patirtimi ir žiniomis su įvairių sričių specialistais. Prioritetinė Šeimos santykių instituto veiklos kryptis yra pagalba visai šeimai ir sveikų tarpusavio santykių kūrimas.

Misija

Mes gimstame iš mamos ir tėčio, jų pagalba mokomės augti ir pažinti pasaulį, būti vaikais, svajoti, laikytis taisyklių, bendrauti, kurti, dirbti, tapti asmenybėmis, susitikti vieni su kitais, sukurti šeimas ir auginti naujas kartas. Šis gyvybės ratas sukasi nenutrūkstamai: vienos kartos užauga, subręsta ir augina naujas kartas. Mums rūpi visa, kas yra svarbu ir naudinga šeimai bei visuomenei.

Istorija

1998 metais psichiatrės-psichoterapeutės Romos Šerkšnienės iniciatyva Kauno medicinos universiteto klinikose buvo įkurtas Psichiatrijos klinikos Vaikų ir paauglių sektorius. Jame vaikams ir jų šeimoms buvo teikiama įvairiapusė pagalba. Tačiau institucinė pagalba yra tik viena iš galimų pagalbos formų šeimoms visuomenėje. Taip gimė idėja 2001 m. įkurti Šeimos santykių institutą, kuris padėtų šeimai ir jos nariams ištikus krizei.

Galime išskirti šias pagrindines įstaigos veiklos kryptis, teikiamas paslaugas ir vykdomas programas:

  • Vaikų ir suaugusiųjų psichikos sveikatos stiprinimas. Kompleksinė pagalba suaugusiesiems, vaikams ir šeimai: individuali psichologo, psichiatro, psichoterapeuto pagalba suaugusiesiems ir vaikams; porų / šeimos konsultavimas ir psichoterapija; šeimos mediacija; įtėvių ir globėjų rengimas.
  • Asmenybės ir santykių ugdymas bei krizių prevencija. Sveikų tarpusavio santykių kūrimo programa. Pasirengimo šeimai ir vaikų auginimui programa. Tėvystės įgūdžių ugdymas ir stiprinimas. Vaiko emocijų išraiškos kontrolės ugdymo programa (VEIK). Pasitikėjimo savimi stiprinimo grupė. Bendradarbiavimo ugdymo programa. Streso įveikos ir problemų sprendimo programa. Pykčio / stiprių jausmų valdymo programa. Bendratėvystės ugdymo programa. Smurtinio elgesio keitimo programa. Visuomenės švietimas – paskaitos, seminarai, leidiniai.
  • Kompetencijų kėlimas specialistams. Porų ir šeimos psichoterapijos programa. Šeimų konsultavimo pagrindų mokymai. Vaiko emocijų išraiškos kontrolės ugdymo (VEIK) vadovų parengimo programa švietimo pagalbos specialistams ir pedagogams. Šeimos mediacijos programa. Įvairios kitos kompetencijų tobulinimo mokymų programos gydytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, švietimo pagalbos specialistams, vaiko teisių apsaugos skyrių, teisėsaugos ir teisėtvarkos ir kt. sričių specialistams.

Skaitykite daugiau apie pagalbą ir gydymą

Psichologinė pagalba internetu

Susisiekite