Šeimos motyvavimas pagalbos procesui
150€Apie mokymus
Savo darbe socialines paslaugas teikiantys specialistai (socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai ir kt.) dažnai susiduria su šeimų gynybiškumu, bejėgiškumu ir nemotyvuotumu priimti pagalbą. Neretai ir šeima specialistą mato ne kaip pagalbos teikėją, bet kaip svetimą asmenį, besikišantį į jų asmeninį gyvenimą, todėl mėgina įvairiais būdais priešintis. Pagalbos teikėjų ir šeimos bendradarbiavimą apsunkina abiejų šalių klaidinančios nuostatos apie pagalbos procesą. Pagalbos procese specialistas ir šeima turi abipusiai dalintis atsakomybe.
Motyvuojančių darbo su šeimomis technikų žinojimas padeda kur kas efektyviau ir veiksmingiau spręsti sudėtingas situacijas. Motyvuojantis šeimos konsultavimo stilius ir motyvuojančios technikos padeda specialistams pagerinti tarpusavio santykius su krizę išgyvenančia šeima, kartu su šeima suprasti ir atrasti galimus sprendimus krizei / konfliktui įveikti.
Mokymų programa, dirbančiam su šeima / klientu, suteikia papildomų darbo technikų ir metodų, kaip motyvuoti šeimą pasirengti pokyčiams, kaip bendrauti su šeimos nariais, koks santykis tarp darbuotojo ir šeimos galėtų būti veiksmingiausias, ir kokių įgūdžių tam reikia.
Tobulinimo programos „Šeimos motyvavimas pagalbos procesui“ dalyviai įgys kompetencijas, kurios suteiks galimybę įgytas žinias pritaikyti savo tiesioginiame darbe, dirbant socialinių paslaugų centruose ar paramos šeimai tarnybose, seniūnijose, bendruomenės paslaugų centruose, globos ir ugdymo institucijose ir kitose privataus ar valstybinio sektoriaus institucijose bei nevyriausybinėse organizacijose, besirūpinančiose vaiko ir šeimos gerove.
Išklausęs mokymus dalyvis gebės:
* Atpažinti svarbius šeimos pasipriešinimo pagalbai konteksto aspektus ir išskirti pagrindines šeimos priešinimosi priežastis;
* Pravesti motyvuojantį pokalbį su klientu, taikant pagrindinius motyvuojančio pokalbio principus;
* Užmegzti bendradarbiaujantį ryšį su klientais ir išlaikyti neutralumo principus socialiniame darbe su klientais bei jų šeimomis;
* Taikyti pagrindines motyvuojančio pokalbio technikas (empatija, aktyvus klausymasis ir atspindėjimas, motyvuojantys patvirtinimai, atviro pobūdžio, strateginiai klausimai).
Trukmė: 16 ak. val. (6 ak. val. teorinės, 10 ak. val. praktinės)
Laikas: 2024 m. lapkričio 27-28 d. (vyks gyvai)
Vieta: Šeimos santykių institutas, L. Zamenhofo g. 9, 44287 Kaunas.
Kaina: 150 Eur 1 asmeniui.
Mokymai skirti: socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams, psichologams ir kitiems specialistams, dirbantiems su šeimomis ir vaikais.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. 8-37 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt
Programa akredituota. Dalyviams išduodami pažymėjimai. Kvalifikacijos kėlimo programos kodas (SD20240376).
Dalyvių registracija į mokymus vykdoma užpildžius registracijos formą. Registracija bus patvirtinta el. paštu.
Members
Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.