VAIKŲ IR TĖVŲ RYŠIO STIPRINIMO PROGRAMA

Image Alt

Mokymo dalykas

  /  Mokymai specialistams  /  VAIKŲ IR TĖVŲ RYŠIO STIPRINIMO PROGRAMA

VAIKŲ IR TĖVŲ RYŠIO STIPRINIMO PROGRAMA

Nemokamai

Apie mokymus

Įgyvendinant LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: tėvų lygiavertis įnašas į rūpinimąsi vaiku ir jo poreikių užtikrinimas”, kviečiame NVO darbuotojus į nemokamus “Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos” mokymus (88 ak. val.).

 

Saugia erdve vaikams ir jų tėvams kartu mokantis bendrauti, bendradarbiauti, spręsti konfliktus ir kitų įgūdžių gali tapti Šeimos santykių instituto inicijuota ir šiuo metu jau daugiau nei 10-yje savivaldybių įdiegta Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa (nuo 2021 m.).

 

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa – tai įvairių įgūdžių stiprinimo programa, įtraukianti visą šeimą į tris skirtingas užsiėmimų grupes (vaikų / tėvų ir tėvų – vaikų). VTRS padeda stiprinti vaikų ir tėvų ryšį, tarpusavio sutarimą, bendravimą ir problemų sprendimą, organizuotumą, šeimos stiprybes ir atsparumą, vaiko prisitaikymą mokykloje ir santykiu su bendraamžiais. Įgūdžių turėjimas, mokėjimas valdyti emocijas ir tinkamai jas reikšti bei pamąstyti prieš darant kažką padeda dažniau patirti sėkmę siekiant norimo tikslo.

 

DALYVAUDAMA VTRS GRUPĖJE ŠEIMA SUSTIPRINA:

• Vaiko ryšius su bendraamžiais (vaikų grupė);
• Vaiko ir tėvų tarpusavio ryšius (bendroji vaikų ir tėvų grupė);
• Tėvų pagalba tarpusavyje ir tėvų pagalbą vaikui (tėvų ir bendroji grupė);
• Tėvų socialinį tinklą (tėvų grupė);
• Tėvų įgalinimą ir autoriteto sustiprinimą (tėvų ir bendroji grupė).
Tėvai yra pirmieji ir vieni svarbiausių gyvenimo mokytojų, padedančių vaikui ugdyti ir palaikyti jam gyvenime reikalingus įgūdžius, tokius, kaip jausmų atpažinimas ir valdymas, problemų sprendimas ir planavimas ir kt. Tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų, svarbu suteikti galimybę kartu su vaikais mokytis naujos bendravimo tarpusavyje kalbos. Bendravimo pagerinimas ir bendradarbiavimas yra itin svarbūs pasiekimai šeimai, kurioje yra vaikas, turintis elgesio ir / ar emocijų sunkumų. Grupėse sudaromos galimybės daugiau pažinti savo jausmus (o bendrose grupėse sužinoti apie vienas kito jausmus), mokytis kantriai palaukti savo eilės, bendradarbiauti ir spręsti kasdienius konfliktus.


PROGRAMA SKIRTA
įvairių sričių specialistams, dirbantiems NEVYRIAUSYBINĖJE ORGANIZACIJOJE su vaikais ir / ar tėvais ir / ar šeimomis  (t. y. psichologams, socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams, socialiniams pedagogams, spec. pedagogams, edukologams ir kt.). Iš vienos institucijos 11 dienų mokymuose turi dalyvauti ne mažiau kaip du asmenys, nes VTRS grupes vaikams, tėvams ir šeimai veda 2 grupės vadovai.

 

TRUKMĖ: 88 ak. val. (11 dienų mokymai grupės vadovams), 12 ak. val. profesinė priežiūra / supervizijos.

REIKALAVIMAI mokymų dalyviams:

* mokymų dalyviai yra nevyriausybinės organizacijos darbuotojai;

* privalomas dalyvavimas visose 11-oje mokymų dienų (100 proc.);

* mokymų dalyviai, išklausę mokymus, įsipareigoja pravesti bent 1 VTRS grupę (viso 7 užsiėmimai vaikams po 1 val., 7 užsiėmimai tėvams po 1 val. ir 14 užsiėmimų bendroje vaikų-tėvų grupėje po 1,5 val.);

Mokymų dalyviams, išklausiusiems visą mokymų programos kursą, atlikusiems praktinę užduotį, įvykdžius privalomų praktinių valandų skaičių bus išduodami VTRS vadovų pažymėjimai.

 

MOKYMŲ laikai: 2024 m. kovo 13-15 d. (1 sesija), balandžio 22-24 d. (2 sesija), gegužės 22-24 d. (3 sesija), birželio 3-4 d. (4 sesija). VIETŲ NĖRA!

 

Registracija į mokymus vykdoma užpildžius registracijos formą. Registracija bus patvirtinta el. paštu.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. 8-37 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

 

Members

Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.

Total number of students in course: