Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Mokomės bendrauti kartu!

Mokomės bendrauti kartu!

Visus metus Šeimos santykių institutas organizavo socialinę kampaniją “Mokomės bendrauti. Būkime dėmesingi savo ir kito jausmams!”, kurios metu vyko seminarai apie pagarbius santykius šeimoje, streso įveikos ir konfliktų sprendimo bei tėvystės  įgūdžių ugdymo grupės, mokymai darbuotojams, kurie dirba su smurtą patyrusiais asmenimis, 16 aktyvumo dienų prieš smurtą akcija bei teikiama individuali psichologų ir psichoterapeutų pagalba šeimoms. Prie socialinės kampanijos prisijungė Kauno apskrities, Birštono, Kaišiadorių raj., Kalvarijos, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio, Kėdainių raj. Mikalojaus Daukšos, Marijampolės Petro Kriaučiūno, Šakių raj. savivaldybių viešosios bibliotekos.

Nors dalis socialinės kampanijos ir jos renginių dėl pandemijos ir karantino sąlygų vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrukdė dalintis naudingomis žiniomis bei patirtimi. Džiaugiamės, jog vykusiuose nuotoliniuose renginiuose dalyvavo žmonės iš visos Lietuvos. Visuomenė aktyviai įsitraukė ne tik į viešas paskaitas bei įgūdžių grupes, bet ir noriai prisijungė prie 16 aktyvumo dienų prieš smurtą akcijos, kurios metu dalinosi informacinėmis žinutėmis apie stiprių jausmų atpažinimą ir jų tinkamą raišką.

Matome, jog šiuo laikotarpiu žmonėms yra itin aktualios vykusių renginių temos apie pagarbius santykius šeimoje, streso įveiką, stiprių jausmų raišką, konfliktų sprendimus bei tėvystės įgūdžius, nes sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. Visos socialinės kampanijos metu įvairiuose renginiuose dalyvavo daugiau nei 1500 žmonių, o mūsų siunčiamos žinutės bei informacija pasiekė daugiau nei 200 000 žmonių. Renginių dalyviai džiaugėsi naujomis žiniomis, teigė radę atsakymus į jiems rūpimus klausimus bei išmoko naudingų įgūdžių, kurie padeda kasdieniame jų gyvenime.

Besibaigiant socialinei kampanijai kviečiame nepamiršti ir toliau mokytis bendrauti, būti dėmesingiems savo ir kitų jausmams. Tik mokydamiesi kartu galime būti psichologiškai stiprūs ir padėti tiek sau, tiek savo artimiesiems įveikti kylančius sunkumus.