Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  16-ka NVO specialistų dalyvavo Vaikų ir tėvų ryšių stiprinimo programos mokymuose

16-ka NVO specialistų dalyvavo Vaikų ir tėvų ryšių stiprinimo programos mokymuose

16-a su vaikais ir jų tėvais dirbančių specialistų iš įvairių nevyriausybinių organizacijų, vykdančių veiklą skirtingose Lietuvos savivaldybėse, 2024 m. kovo 13-15 d. dalyvavo pirmajame „Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos (VTRS)“ vadovų mokymų cikle. Mokymai tęsis balandžio – birželio mėn. Po 88 ak. val. mokymų (11 dienų) naujieji Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos grupės vadovai kvies vaikus ir jų tėvus lankyti VTRS programos užsiėmimus savo bendruomenėse.

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa – tai įvairių įgūdžių stiprinimo programa, įtraukianti šeimą į tris skirtingas užsiėmimų grupes (vaikų / tėvų ir tėvų – vaikų). VTRS padeda stiprinti vaikų ir tėvų ryšį, tarpusavio sutarimą, bendravimą ir problemų sprendimą, organizuotumą, šeimos stiprybes ir atsparumą, vaiko prisitaikymą mokykloje ir santykius su bendraamžiais. Įgūdžių turėjimas, mokėjimas valdyti emocijas ir tinkamai jas reikšti bei pamąstyti prieš darant kažką padeda dažniau patirti sėkmę siekiant norimo tikslo.

 

 

Mokymai vykdomi įgyvendinant LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: tėvų lygiavertis įnašas į rūpinimąsi vaiku ir jo poreikių užtikrinimas”.