Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Saugūs šeimoje: aš rūpiu, mano jausmai yra svarbūs, mane išklauso ir išgirsta, jaučiu kitų meilę!

Saugūs šeimoje: aš rūpiu, mano jausmai yra svarbūs, mane išklauso ir išgirsta, jaučiu kitų meilę!

Šeimos santykių institutas pradeda socialinę kampaniją „Saugūs šeimoje: aš rūpiu, mano jausmai yra svarbūs, mane išklauso ir išgirsta, jaučiu kitų meilę!“, kuria siekiama didinti visuomenės supratimą apie tėvų vaidmenų tolygumą ir jo reikšmę vaiko raidai. Kampaniją pradedame klausimais, padėsiančiais apsvarstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti geriausio, kad šeimoje kiekvienas jaustumėmės labiau išgirstas ir suprastas.

 

Dažniau pasitaiko, kad turime aiškių lūkesčių, ko tikėtis iš vyro / žmonos ar vaiko – t.y. kaip turi elgtis vyras / žmona? kaip turi elgtis vaikas?

O kaip dažnai keliame klausimą: kaip aš turėčiau elgtis, kaip vyras ar tėtis, žmona ar mama, kad kiti šeimos nariai galėtų manimi pasitikėti ir jaustų, kad aš juos girdžiu ir suprantu?

Kaip atsakytumėte jūs, kurį klausimą jūs dažniau svarstote?

Šie atsakymai gali padėti jums suprasti savo santykius su vyru / žmona / vaiku.

 

TEISINGAS ATSAKYMAS – svarstau abu klausimus, nes suprantu, kad santykiuose:

  • su vyru / žmona yra svarbu gebėjimas vertinti savo ir kito poreikius bei abipusės pastangos kurti ir palaikyti santykį;
  • su vaiku aš turiu lūkesčių vaikui, tačiau suprantu, kad aš, kaip mama / tėtis atsakau už santykių su vaiku kokybę. 

 

Kampanija įgyvendinama vykdant LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą “Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: tėvų lygiavertis įnašas į rūpinimąsi vaiku ir jo poreikių užtikrinimas”.

 

#SaugūsŠeimoje