Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  16-ka NVO specialistų savo bendruomenėse pradės vesti Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo grupes

16-ka NVO specialistų savo bendruomenėse pradės vesti Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo grupes

2024 m. kovo – birželio mėn. Kauno m., Raseiniuose, Šiauliuose, Telšiuose ir Vilniaus m. psichosocialines paslaugas teikiantys specialistai iš įvairių nevyriausybinių organizacijų (Maltos ordino pagalbos tarnyba, Kauno moterų linija, VšĮ Vilties žiedas, Raseinių krizių centras, Šiaulių Šv. Apašt. Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centras, Telšių krizių centras, LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, VO Gelbėkit vaikus) dalyvavo „Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos“ (88 ak. val.) mokymuose.

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa – tai įvairių įgūdžių stiprinimo programa, įtraukianti šeimą į tris skirtingas užsiėmimų grupes (vaikų / tėvų ir tėvų – vaikų). VTRS programa padeda stiprinti vaikų ir tėvų ryšį, tarpusavio sutarimą, bendravimą ir problemų sprendimą, organizuotumą, šeimos stiprybes ir atsparumą, vaiko prisitaikymą mokykloje ir santykius su bendraamžiais. Įgūdžių turėjimas, mokėjimas valdyti emocijas ir tinkamai jas reikšti bei pamąstyti prieš darant kažką padeda dažniau patirti sėkmę siekiant norimo tikslo.

Grupėse (vaikų, tėvų ir tėvų-vaikų), naudojant įvairius aktyvaus mokymo metodus (žaidimus, vaidmenų žaidimus, minčių lietų, diskusijas, plakatų kūrimą ir kt.) mokomasi:

  • Vaikai mokosi laikytis taisyklių, bendravimo įgūdžių, valdyti pyktį ir reikšti jį tinkamai;
  • Tėvams padedama rasti sprendimus sudėtingose situacijose su vaikais bei valdyti stresą;
  • Tėvams ir vaikams padedama kartu spręsti konfliktus, vienas kitam išsakyti, kas nepatinka.

Naujieji Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programos grupės vadovai savo savivaldybėse organizuoja ir renka grupes bei kviečia vaikus ir jų tėvus lankyti šios programos užsiėmimus.

 

 

 

Mokymai vykdyti įgyvendinant LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: tėvų lygiavertis įnašas į rūpinimąsi vaiku ir jo poreikių užtikrinimas”.