Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Seminarų ciklas apie kasdienybėje patiriamus sunkumus bei kaip juos įveikti

Seminarų ciklas apie kasdienybėje patiriamus sunkumus bei kaip juos įveikti

Šeimos santykių institutas kviečia Kauno rajono savivaldybės gyventojus į seminarų ciklą. Seminarų metu ne tik atpažinsite savo tėvystės stilių, kas yra moderni tėvystė, kokie tėvai esate ir kokiais norite, bet ir kaip padėti sau, kai patiriame intensyvų stresą, kai nepavyksta taikiai išspręsti kylančių konfliktų ir kalbėti konstruktyviai tarpusavyje, tiek su vaikais, tiek su kitais artimaisiais. Dalyvavimas nemokamas.

Seminarų ciklas organizuojamas įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės finansuojamą programą, skirtą socialinėms paslaugoms teikti ir jų plėtrai.

Daugiau apie kiekvieną iš seminarų:

  • Birželio 5 d., 18 – 19:30 val., ,,Skirtingi tėvystės stiliai“, seminarą ves psichologas psichoterapeutas Paulius Garmus. Seminaras vyks Šeimos santykių institute, L. Zamenhofo g. 9, Kaune.

Kviečiame geriau pažinti savo vaikų auklėjimo stilių, pažiūras ir strategijas. Girdint iš aplinkos daug idėjų kokie tėvai turėtų būti, svarbu suprasti kokiais tėvais esate iš tikrųjų ir kodėl. Šis užsiėmimas bus proga stabtelėti ir susimąstyti.

 

  • Birželio 19 d. 18 – 19:30 val., ,,Moderni tėvystė: kai vaikas nebeišgirsta ,,ne“, seminarą ves psichologas psichoterapeutas Paulius Garmus. Seminaras vyks Šeimos santykių institute, L. Zamenhofo g. 9, Kaune.

Kartais norime būti tokiais supratingais, kad sunku vaikui nubrėžti ribas. Kartais atrodo, kad visos vaikų sunkios emocijos yra dėl tėvų trūkumų arba kad tų emocijų neturėtų būti. Kartais prisikaupia tiek nusivylimo savimi, kad norisi kuo greičiau ,,sutaisyti“ vaikus. Jei šios problemos primena jus, kviečiame ateiti ir pamąstyti apie tai kartu.

 

  • Liepos 10 d. 17 – 18:30 val., ,,Paauglys ir tėvai. Kas padeda lengviau susikalbėti su paaugliu?“, seminarą ves psichologė Kristina Tutlienė. Seminaras vyks Šeimos santykių institute, L. Zamenhofo g. 9, Kaune.

Seminaras skirtas pokalbiui apie bendravimą su paaugliais: kas padeda, o kas trukdo vienam kitą išgirsti, susikalbėti, kurti atvirą, pasitikėjimu grįstą santykį.

 

  • Liepos 17 d., 17 – 18:30 val., ,,Kaip padėti sau streso metu?“, seminarą ves psichologė Indrė Marcinkevičienė. Seminaras vyks nuotoliu, Zoom platformoje.

Seminaras skirtas pokalbiui apie stresą, kurį patiriate kasdieninėse situacijose, aptarimui galimų įveikos būdų, pagalbą sau, įvardinimui kaip galite stiprinti savo psichologinį atsparumą, tam, kad sudėtingos situacijos sukeltų kuo mažiau iššūkių jūsų emocinei sveikatai ir gerovei.

 

  • Rugpjūčio 27 d., 17 – 18:30 val., ,,Ką turime žinoti apie konfliktus: vengti, bijoti ar spręsti?“, seminarą ves sociologė, šeimos mediatorė Živilė Kėrytė. Seminaras vyks Šeimos santykių institute, L. Zamenhofo g. 9, Kaune.

Konfliktai dažnai yra mūsų noro ir kartu nenoro spręsti sunkumus priežastis ir pasekmė. Kiekvienas vaikas ir suaugęs asmuo turi skirtingą sampratą ir įsivaizdavimą, kodėl kyla konfliktas ir kaip į jį reaguoti. Įprastai kilus konfliktui jau žinome, kas kaltas – kaltiname save arba kitą. Seminaras skirtas pokalbiui apie tai, kas mums gali padėti spręsti tarpusavio konfliktus.


REGISTRACIJA Į SEMINARUS
https://forms.gle/CmsqD3Zu6bjo6MeEA

 

Kauno raj. gyventojus, išgyvenančius emocinę krizę, taip pat kviečiame registruotis nemokamai psichologinei pagalbai