Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Kaip padėti šeimai pasiekti susitarimą ginče?

Kaip padėti šeimai pasiekti susitarimą ginče?

Mediatoriai, dirbantys ir / ar savanoriaujantys nevyriausybinėse organizacijose, 2020 m. rugpjūčio mėn. tris dienas tobulino darbo su šeima technikas ir įrankius. Mediatoriai dalinosi dilemomis, su kuriomis susiduria šeimos ginčuose ir kartu su lektoriais ieškojo jų sprendimo būdų.

Po 24 ak. val. mokymų mediatoriai išsakė, kad norint pasiekti susitarimą šeimos ginče, iš tiesų svarbu turėti specifinių žinių ir įgūdžių, kurių dažnam mediatoriui pritrūksta. Dirbant su šeima gebėjimas išbūti emocinėje įtampoje ir kartu padėti ginčo šalims pasiekti susitarimą tampa iššūkiu mediatoriui. Mediatorius turi turėti žinių apie šeimos gyvenimo dinamiką, jos narių bendravimą, susidūrus su šeimą traumuojančiais pokyčiais, skyrybų proceso dinamiką bei vaiko raidos poreikius.

Mediatoriai taip pat mokėsi atpažinti savo emocijas mediacijos procese ir pamatyti emocijų išraiškos svarbą ginčo šalims ir mediatoriui atsidūrus aklavietėje.

Dauguma mediatorių pripažino, kad įgytos žinios ir įgūdžiai pakeitė jų požiūrį į emocijas ir jų valdymą, į skyrybų procesą, į tėvų tarpusavio santykius mediacijos procese dirbant su šeimos ginčais.

Mokymai vyko įgyvendinant LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: mediacija kaip taikus ginčų sprendimo būdas bendruomenėje“.