Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Naujienos   /  Tėvų ir vaikų ryšio stiprinimo svarba bendruomenėje

Tėvų ir vaikų ryšio stiprinimo svarba bendruomenėje

2022 m. rugsėjo mėn. 10-imt nevyriausybinių organizacijų iš skirtingų Lietuvos miestų pradėjo mokytis programoje „Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa“ (11 dienų, 88 ak. val.). Išklausę mokymus NVO darbuotojai įdiegs naują metodą / paslaugą vaikams, tėvams ir šeimai, padedančią stiprinti vaikų ir tėvų tarpusavio ryšį.

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo (toliau – VTRS) programoje siekiama sukurti apsauginius veiksnius, sutelkiant dėmesį į:

  • vaiko ryšius su bendraamžiais,
  • vaiko ir tėvų tarpusavio ryšius,
  • tėvų pagalbą tarpusavyje ir tėvų pagalbą vaikui,
  • tėvų socialinį tinklą,
  • tėvų įgalinimą ir autoriteto sustiprinimą.

Tėvai yra pirmieji ir vieni svarbiausių gyvenimo mokytojų, padedančių vaikui ugdyti ir palaikyti jam gyvenime reikalingus įgūdžius, tokius, kaip jausmų atpažinimas ir valdymas, problemų sprendimas ir planavimas ir kt. Tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų, svarbu suteikti galimybę kartu su vaikais mokytis naujos bendravimo tarpusavyje kalbos. Bendravimo pagerinimas ir bendradarbiavimas yra itin svarbūs pasiekimai visai šeimai. Grupėse sudaromos galimybės daugiau pažinti savo jausmus (o bendrose grupėse sužinoti apie vienas kito jausmus), mokytis kantriai palaukti savo eilės, bendradarbiauti ir spręsti kasdienius konfliktus.

Mokymai organizuojami vykdant LR socialinės ir darbo apsaugos finansuojamą projektą „Nevyriausybinių organizacijų institucinių gebėjimų stiprinimas: tėvų ir vaikų ryšio stiprinimo svarba bendruomenėje“.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie programą ir projektą prašome kreiptis tel. (8 37) 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt