Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Straipsniai   /  Ar skyrybos žaloja vaikus?

Ar skyrybos žaloja vaikus?

Prisitaikymas prie pakitusios šeimos struktūros po skyrybų (t. y. tėvai gyvena atskirai, dveji namai ir kt.) gali sukelti įvairaus stiprumo stresą vaikams, tačiau tinkamai suaugusiųjų valdomas skyrybų procesas neturėtų sukelti vaikams ilgalaikių neigiamų pasekmių.

Vaikai yra atsparūs ir gali prisitaikyti prie skirtingo tėvų auklėjimo bei pokyčių, jei tėvai yra dėmesingi, rūpestingi ir neatskleidžia savo vaikams dalykų, kurie yra labai netinkami. Nepamirškite, kad vaikai jau yra įpratę prie jūsų skirtingo požiūrio – greičiausiai su tuo susidurdavo, kol dar buvote susituokę.

Tačiau skyrybos gali turėti įtakos tėvystės kokybei ir tėvų gebėjimui reaguoti į vaikų poreikius. Kylant sunkumams vaikų ir tėvų tarpusavio santykiuose po skyrybų tėvams gali būti naudinga pasitarti su specialistais.

 

 

GRUODŽIO MĖN. RENGINIŲ GRAFIKAS IR REGISTRACIJA

 

 

Kviečiame būti aktyviais socialinės kampanijos „Tėvų ir vaikų ryšys ypatingas” dalyviais. Kiekvienas asmeniškai galite prisidėti prie pozityvių, palaikančių (rūpestingų) ir sveikų santykių kūrimo bei palaikymo visuomenėje.

 

© Šeimos santykių institutas