Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Straipsniai   /  Siekite, kad po skyrybų svarbūs šeimos gyvenimo įvykiai vaikui netaptų iššūkiu

Siekite, kad po skyrybų svarbūs šeimos gyvenimo įvykiai vaikui netaptų iššūkiu

Po skyrybų svarbūs gyvenimo įvykiai (atostogos, šventės, gimtadieniai, tradicijų paminėjimas) vaikams  gali tapti vienomis sunkiausių akimirkų. Vaikai dažnai jaučiasi nejaukiai, nes nežino, su kuriuo iš tėvų leisti laiką. Jie ima manyti, kad jie turi rinktis kažkurį iš tėvų. Pavyzdžiui, atostogos vaikams kelia stiprią įtampą, nes jie žino, kad jų metu galės būti tik su vienu iš tėvų.

Padėkite savo vaikams jausti kuo mažesnę įtampą ir tarkitės apie tai su vaikais:

  • Priimkite vaiko norą matytis su kitu iš tėvų be kaltinimo ar kaltės sukėlimo (pvz., „man bus liūdna be tavęs“, „aš buvau sugalvojęs visai kitą veiklą“ ir t.t.)
  • Jei įmanoma švęskite kai kuriuos įvykius kartu su kitu iš tėvų.
  • Apsvarstykite galimybę, kas antrus metus vaikui leisti visas atostogas su kitu iš tėvų (ir keiskitės kiekvienais metais).
  • Atraskite naujų būdų, kaip švęsti gimtadienius. Gal vienas iš jūsų kartu su vaiku galite švęsti gimtadienį ir praėjus savaitei po tikrosios datos – taip leisdami vaikui gimimo dieną švęsti su kitu iš tėvų. Įtraukite savo vaiką į švenčių planavimą.
  • Kai jūsų vaikas būna su kitu iš tėvų, sugalvokite, ką nuveiksite sau. Nuraminkite savo vaiką, pasakydami, ką veiksite ir kad jums seksis gerai.

 

Kviečiame būti socialinės kampanijos „Padėkite savo vaikui jaustis mylimu” dalyviais. Kiekvienas asmeniškai galite prisidėti prie pozityvių, palaikančių (rūpestingų) ir sveikų santykių kūrimo bei palaikymo visuomenėje.

© Šeimos santykių institutas