Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa

Image Alt

Mokymo dalykas

  /  Mokymai specialistams  /  Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa

2800€

Apie mokymus

Pagalba vaikui yra neatsiejama nuo pagalbos visai šeimai. Ryšys su tėvais vaikui yra svarbiausias ir nuo jo priklauso vaiko atsparumas, gebėjimas reguliuoti emocijas ir kitos socialinės bei emocinės kompetencijos. Vaiko ryšio su tėvais kokybei didelę įtaką daro prieraišumas ir psichologinės traumos patirtis (yra / nėra). Šie du veiksniai turi didelę įtaką vaiko ir tėvų galios santykiuose. Šį galios santykį galima subalansuoti ir perskirstyti padedant kurti vaikui kiek įmanoma saugesnį ryšį su tėvais

Saugia erdve vaikams ir jų tėvams kartu mokantis bendrauti, bendradarbiauti, spręsti konfliktus ir kitų įgūdžių gali tapti Šeimos santykių instituto inicijuota ir šiuo metu 10-yje savivaldybių įdiegta Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa (nuo 2021 m.).

Vaikų ir tėvų ryšio stiprinimo programa – tai įvairių įgūdžių stiprinimo programa, įtraukianti visą šeimą į tris skirtingas užsiėmimų grupes (vaikų / tėvų ir tėvų – vaikų).
VTRS padeda stiprinti vaikų ir tėvų ryšį, tarpusavio sutarimą, bendravimą ir problemų sprendimą, organizuotumą, šeimos stiprybes ir atsparumą, vaiko prisitaikymą mokykloje ir santykiu su bendraamžiais. Įgūdžių turėjimas, mokėjimas valdyti emocijas ir tinkamai jas reikšti bei pamąstyti prieš darant kažką padeda dažniau patirti sėkmę siekiant norimo tikslo.

 

DALYVAUDAMA VTRS GRUPĖJE ŠEIMA SUSTIPRINA:
• Vaiko ryšius su bendraamžiais (vaikų grupė);
• Vaiko ir tėvų tarpusavio ryšius (bendroji vaikų ir tėvų grupė);
• Tėvų pagalba tarpusavyje ir tėvų pagalbą vaikui (tėvų ir bendroji grupė);
• Tėvų socialinį tinklą (tėvų grupė);
• Tėvų įgalinimą ir autoriteto sustiprinimą (tėvų ir bendroji grupė).

 

Tėvai yra pirmieji ir vieni svarbiausių gyvenimo mokytojų, padedančių vaikui ugdyti ir palaikyti jam gyvenime reikalingus įgūdžius, tokius, kaip jausmų atpažinimas ir valdymas, problemų sprendimas ir planavimas ir kt. Tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų, svarbu suteikti galimybę kartu su vaikais mokytis naujos bendravimo tarpusavyje kalbos. Bendravimo pagerinimas ir bendradarbiavimas yra itin svarbūs pasiekimai šeimai, kurioje yra vaikas, turintis elgesio ir / ar emocijų sunkumų. Grupėse sudaromos galimybės daugiau pažinti savo jausmus (o bendrose grupėse sužinoti apie vienas kito jausmus), mokytis kantriai palaukti savo eilės, bendradarbiauti ir spręsti kasdienius konfliktus.

 

Mokymų programa skirta įvairių sričių specialistams, dirbantiems su vaikais ir / ar tėvais ir / ar šeimomis (t. y. psichologams, socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams, socialiniams pedagogams, spec. pedagogams, edukologams, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriams ir kt.). Iš vienos institucijos 11 dienų mokymuose turi dalyvauti ne mažiau kaip du asmenys, nes VTRS mokymus veda ne mažiau kaip 2 grupės vadovai.

 

Trukmė: 88 ak. val. (11 dienų mokymai grupės vadovams), 16 ak. val. profesinė priežiūra / supervizijos.
Mokymų dalyviams, išklausiusiems visą mokymų programos kursą, atlikusiems praktinę užduotį, įvykdžius privalomų praktinių valandų skaičių bus išduodami VTRS vadovų pažymėjimai.

 

Laikas: Mokymai vyksta surinkus ne mažesnę nei 12 asmenų grupę (surinkus grupę, užsiregistravę dalyviai informuojami apie numatomą mokymų laiką).

Kaina: 2800 Eur. – 1 dalyvaujančiai institucijai. Iš vienos institucijos 11 dienų mokymuose turi dalyvauti ne mažiau kaip du asmenys, nes grupes šeimai veda ne mažiau kaip 2 VTRS grupės vadovai.

Registracija į mokymus vykdoma užpildžius registracijos formą. Registracija bus patvirtinta el. paštu.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. 8-37 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

Members

Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.

Total number of students in course: