Image Alt

Šeimos Santykių Institutas

  /  Straipsniai   /  Apie riziką ir asmens augimą

Apie riziką ir asmens augimą

Rizika sąvoka lydi mus nuo gimimo. Įvairiais gyvenimo etapais klausiame savęs: Ar aš jau pasiruošęs / -usi? Kaip turiu pasielgti? Kiek tai pakeis mano, mano šeimos gyvenimą? Kas man gali padėti? Kaip teigia sociologas Giddens‘as beveik kiekviena žmogaus veikla yra persmelkiama rizikos suvokimo.

Augdami išmokstame atskirti ir vertinti grėsmes, su kuriomis susiduriame, tačiau neretai esame linkę saugiai pasilikti savo kokone, kur žinome, ko laukti ir tikėtis, nes bijome nesėkmės, atmetimo ir / ar pokyčių.

Rizikuoti vienam gali būti labai baisu. Valdyti riziką padeda pasitikėjimas savimi, artimųjų palaikymas bei visuomenės požiūris. Pasitikėjimas savimi auga, kai priimi riziką, kartais patiri sėkmę, kartais nesėkmę, tačiau galiausiai išmoksti, ko siekei ir tampi įgudusiu – nesvarbu, kokia veikla ar įgytas įgūdis tai būtų – nes mėginai daugiau nei vieną kartą ir tau galiausiai pavyko. Rizikuodamas turi galimybę klysti, klysdamas turi galimybę ištaisyti / pasielgti kitaip. Augantis pasitikėjimas savimi skatina priimti sveiką riziką, nebijoti klysti ir mokytis naujų įgūdžių.

 

Daugiau straipsnių įvairiomis temomis galite rasti paspaudę žemiau esančias nuorodas:
Kiti straipsniai 
Straipsniai apie sveikų santykių kūrimą